ریاضی پایه ششم ابتدایی

روش تدریس،دانستنیهای معلم،نمونه سوال،نقد و بررسی كتاب،وسایل كمك آموزشی،تیزهوشان و نمونه دولتی

نقد و بررسی کتاب پایه ریاضی ششم ابتدایی فصل هفتم اندازه گیری سطح و حجم

1-  در ابتدا مفهوم متر مربع و مزایای آن بررسی می گردد که بسیار جالب و مفید است.

2- تجربه نشان داده معمولا کلمه «واحد» برای دانش آموزان  در این سن قابل درک نیست. که در این کتاب از این کلمه بسیار زیاد استفاده شده است.


3- رابطه میان متر مربع، دسی متر مربع و سانتی متر مربع و نحوه تبدیل آنها بررسی می گردد. و همچنین کاربرد هر کدام را نیز بحث شده است. ولی شیوه آموزش با آنچه در گذشته در سال اول راهنمایی داشته ایم چندان تفاوتی ندارد. که معمولا هم دانش آموزان در پاسخ به سوالات این بخش در امتحانات دچار مشکل می شده اند.

4- اگر فعالیتی در کتاب آورده می شد تا دانش آموز به طور شهودی متر مربع، دسی متر مربع و سانتی متر مربع را با هم مقایسه می کرد بهتر می بود.

5-  در این بخش معمولا دانش آموزان با مفاهیمی مشابه. (7/1 میلی متر، 23/0 دسی متر... ) بسیار مشکل دارند. اگر در کتاب برای رفع این مشکل راه حلی ارائه گردد عالی است.

6- برای شروع درس حجم فعالیت مناسبی آورده شده.

7- در این جا نیز رابطه میان متر مکعب، دسی متر مکعب و سانتی متر مکعب بیان شده است.

8- مسائل و تمرین هایی که در این فصل آورده شده به نظر مناسب هستند.


نقد و بررسی کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی کتاب، ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، بررسی کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی کتاب ریاضی ششم ابتدایی

طبقه بندی: نقد و بررسی كتاب،
برچسب ها:نقد و بررسی کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی کتاب، ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، بررسی کتاب ریاضی پایه ششم ابتدایی، نقد و بررسی کتاب ریاضی ششم ابتدایی،

تاریخ: چهارشنبه 18 دی 1392

نظرات()


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات